O lecznicy

Lecznica została założona przez lekarzy: Witolda Kołtuna i Danutę Orłowską-Kołtun w styczniu 1992r. Od maja 2003 roku placówka mieści się w nowym spełniającym nowoczesne standardy obiekcie, który w 2007r. został dalej rozbudowany.


Obecnie w ramach Lecznicy działają:

  • Poradnia Urazowo-Ortopedyczna dla Dzieci,
  • Poradnia Urazowo-Ortopedyczna dla Dorosłych,
  • Poradnia Preluksacyjna,
  • Poradnia Chirurgii Dziecięcej,
  • Chirurgia Urazowo-Ortopedyczna Jednodniowa dla Dorosłych i Dzieci z blokiem operacyjnym i pooperacyjną salą łóżkową,
  • Diagnostyka ultrasonograficzna narządu ruchu,
  • Diagnostyka radiologiczna.

 

W poradniach pacjenci przyjmowani są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia jak i prywatnie. Obowiązuje każdorazowo rejestracja telefoniczna lub internetowa.

 

Szczególną troską w naszej placówce objęte są dzieci ze schorzeniami narządu ruchu. Ortopedia dziecięca jest to dziedzina medycyny, obejmująca niezwykle szeroki zakres problemów, poczynając od wad rozwojowych układu ruchu takich jak dysplazja stawów biodrowych, stopy końsko-szpotawe, stopy płaskie, dysplazje kostne, nierówności kończyn na tle wrodzonym i wtórnym, zapalenia kości i stawów oraz ich następstwa, łagodne i złośliwe nowotwory układu ruchu, aż po urazy takie jak złamania, uszkodzenia więzadeł, ścięgien, czy urazy sportowe u młodych ludzi. Obejmuje również deformacje kości i stawów na tle np. neurogennym, jak przykurcze stawów w artrogrypozie, mielodysplazjach czy w mózgowym porażeniu dziecięcym.

 

W zakresie leczenia operacyjnego specjalizujemy się w mało-inwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową, a w szczególności w zabiegach rekonstrukcyjnych i naprawczych stawu kolanowego, barkowego i skokowego. Zabiegi te wykonywane są w trybie jednodniowym. W trybie jednodniowym wykonywane są również zabiegi korekcyjne wad wrodzonych narządu ruchu, zwłaszcza stóp u dzieci oraz wad nabytych narządu ruchu u dzieci i dorosłych. Zabiegi operacyjne u dzieci poniżej 18 roku życia są refundowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Placówka współpracuje z wieloma ośrodkami rehabilitacji zapewniając kompleksowe leczenie od diagnozy przez leczenie, rehabilitację do jak najlepszej sprawności ruchowej.