ESKULAP LECZNICA
Eskualp logo
Poradnia urazowo-ortopedyczna dla dzieci

Szczególną troską w naszej placówce objęte są dzieci ze schorzeniami narządu ruchu. Ortopedia dziecięca jest to dziedzina medycyny, obejmująca niezwykle szeroki zakres problemów, poczynając od wad rozwojowych układu ruchu takich jak :dysplazja stawów biodrowych, stopy końsko-szpotawe, stopy płaskie, stopy przywiedzione ,dysplazje kostne, nierówności kończyn na tle wrodzonym i wtórnym, zapalenia kości i stawów oraz ich następstwa, łagodne i złośliwe nowotwory układu ruchu, aż po urazy takie jak złamania, uszkodzenia więzadeł, ścięgien, czy urazy sportowe u młodych ludzi.

Dział ten obejmuje również deformacje kości i stawów na tle np. neurogennym, jak wielopoziomowe przykurcze mięśni i stawów w artrogrypozie, mielodysplazjach czy w mózgowym porażeniu dziecięcym.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia nr 1661 z dnia 26 września 2005r. informujemy, że w chwili rejestracji świadczeniobiorca ma obowiązek przedłożenia skierowania lub dokumentu uprawniającego do uzyskania świadczenia bez skierowania.

Z poważaniem,

Kierownik placówki - Danuta Orłowska-Kołtun